Zakázaní, kapitola první: Seznam se.

18. září 2012 v 14:29 | Be Fee* |  Zakázaní
Zdravím! Přidávám první kapitolu z příběhu Zakázaní!
Děj: Hlavní hrdinka Christina je oblíbenou dívkou na místní základní škole. Kluky žádaná, ale také mnoha věcmi zvláštní. Vše se změní, když ve škole potká nového kluka, Erika, který má stejné nadání jako ona. Dokáže ho však její vidění varovat před nebezpečným nepřítelem zformovaném v jejích přátelích?


Slamdunk

"Filipe! Zavěs to tam!" křičel přes celou halu trenér. Už jen sledoval jak vysoký černovlasý kluk napřahuje ruce, odráží se od podlahy a rukou převyšuje basketbalový koš. Zavřel oči pevně k sobě a semknul ruce. "Notak, notak!" opakoval si v duchu a jakmile skončil míč po prolétnutím sítí na zemi a zazvučel ten strašný zvuk, ohlašující konec zápasu nemohl tomu uvěřit. "My vyhráli. My..My vyhráli!" uvědomil si po pár sekundách a nadšeně vyskočil do vzduchu. Začal řvát jak nějaký pavián až si musela postarší paní co seděla na lavičce za ním poplašeně dát kabelku na klín a pevně ji k sobě přimáčknout. Trenér doběhl do kola, které celý tým už dávno utvořil a několikrát s nimi se slovy "Gangster's!" poskočil.
Filip se nadšeně usmíval a překypoval pýchou nad tím, jak slavnostně započal sezónu. Pogratuloval spoluhráčům, dokonce i mladému Eriku Craibergovi, nejnovějšímu přírůstku jejich týmu, se kterým si nevýslovně rozuměl.
"Hele, večer budeme slavit, tak se rozhodně musíš stavit. Bude to u mě doma. A konečně ti taky musíme najít nějakou holku. Tak dobrý basketbalisti jako ty prostě musejí mít nějaké postavení. A když máš holku, jsi víc nedosažitelný." uculil se na Erika Filip, hned co dopil skleničku šampaňského které jim krásky, co roztleskávaly nalily.
"Jo, tak jo. Rád přijdu." pokrčil rameny Erik. Filip věděl, že z něj jednou něco bude. Už teď. Byl sice trochu nervózní, ale málokdy se vám naskytne příležitost být ve školní smetánce ze dne na den. Nemohl zaváhat.
"Tak jo, v osm se tam uvidíme." rozhodl Filip a ochotně slavil se spoluhráči a zároveň nejlepšími přáteli v jednom.
Už z dálky byla slyšet hlasitá hudba, doprovázející Erika v jeho cestě k domu Filipa. Jeho černé džíny a blankytně modré tričko dokonale ladilo s jeho rošťáckým úsměvem a karamelově hnědýma očima. Ale nejhezčí na něm byly vlasy. Tmavé a nepoddajné. Jako mořské vlny, co se přelévají přes pevninu pokožky hlavy. Vztáhl ruku ke zvonku, ale pak zavrtěl hlavou a rovnou si otevřel. Vypadalo to tam skvěle.
Holky na každém rohu, mnoho z nich pěkných. Alkohol u každého hosta a navíc… Spokojený hostitel.
"Ahoj, File." pozdravil ho a mrkl na krásky, které se kolem nich nakupily.
"Čau Eriku." usmál se Filip a vzal ho kolem ramen. "Tak co? Líbí se ti tady?" řekl svým, teď již mírně podnapitým tónem. "A počkej až nám holky zatancujou." mrkl na něj a vedl ho směrem k místnosti, která se během hodiny přeměnila z obývacího pokoje na taneční parket. Mávl rukou k mladé hnědovlásce s těmi nejúžasnějšími křivkami, které kdy Erik viděl.
"Teda. Být s touhle musí být úžasný!" vydechl s úsměvem. Otočil se na Filipa. "To je ta, kterou mi chceš dohodit?" nadzvedl obočí, ale každopádně by nebyl proti. Ztrácel se v těch šedých očích, které se jejich směrem každou chvíli stočily.
"Blázníš? Chlape, takhle je moje." usmál se a přitáhl si ji za opálenou ruku k sobě. "Eriko, to je Christina. Moje kráska." zavrněl a políbil jí do hustých vlasů. "A Christie, tohle je Erik, náš nejmladší přírůstek basketbalového týmu." usmál se a počkal až si ti dva podají ruku.
"Těší mě, Eriku." usmála se na něj sladce a potřásla jeho silnou paží.
"I..I mne." vydechl nadšeně a ještě několik sekund jemně svíral její ručku. Věděl, že to možná vypadá nevhodně, ale v tuhle chvíli mu to bylo jedno. Měla tak hebkou pokožku. Tak jemné prsty a … zastavil se na jejím prsteníčku a shlédl na okamžik dolů. Prsten?Copak ona je s tím neandrtálcem zasnoubená? Zhrozil se a nenápadně pustil její ručku. "Máš krásné jméno, Christino." zamumlal.
"Prosím… Neříkej mi tak. Jsem jenom Christie, nebo cokoliv jiného, ano?" pousmála se a nechala se objímat od Filipa.
"No.. Christie Ronsonová je skvělé, ale kdybys byla Christie Eriková, tady mladému by to asi vyhovovalo." zasmál se Filip a políbil její hebkou tvář.
Erik zrudnul studem, malinko se zachvěl. Doopravdy to na něm bylo tolik vidět? Povzdychl si. Má holt na holky smůlu. Když už se mu líbí se vším všudy a není nymfomanka, zdrogovaná a nebo anorektička, je jednoduše zasnoubená. A zrovna s takovým polenem. Otřepal se. Ale nevzdával se nadějí. Najednou uslyšel hrát ploužák, proto se usmál. Tanec byl jeho parketou.
"No, tak když už tě tady Filip neumí ani vyzvat k tanci.. Zatancuješ si?" usmál se a po jejím sladkém přikývnutí si ji přitiskl k boku a spolu s ní se vydal na parket. Filip to asi neviděl, že ji chce. A že ji potřebuje. Možná proto byl stále tak v klidu.
"Páni, tancuješ skvěle." pochválila ho po půlce tance, když s ní protančil snad celý parket a ještě jí přitom stihl otáčet.
"To víš, kvůli tobě se snažím." mrkl na ní se smíchem a potom už jen cítil, jak její hlava klesla na jeho rameno a proto nehnal takovým tempem a jednoduše s ní tančil na místě. S úsměvem na tváři. A štěstím v srdci.
Mezitím si Filip stačil náležitě postěžovat na jídlo v místním fast foodu a spolu s kamarády popíjel u mini baru. Hned jak Erik přivedl Christinu, posadil si ji na klín a náležitě jí zásoboval pitím.
Garry si Erika odtáhl stranou. "Tak hele, frajere. Filip ti věří, ale jsi jen ubohá krysa. A jestli mu ten vztah s Christ zničíš, osobně si tě podám." zasyčel a odpojil se od zábavy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama