Kapitola čtvrtá: Navždy spolu...Nezapomen'

4. října 2012 v 19:10 | Be Fee* |  Ke štěstí
Josie

Pevně tlačím víčka k sobě, nenacházím slov. Zavrtávám se hloub a hloub do útrob bílých peřin.
Náš dialog vázne. Nemám, co bych ti řekl. Jsi jen odporná zrádkyně. Využila jsi mne!
Ale klid… Nerozčiluj se, Josie. Drž se zpátky, ona ti za to nestojí.
Ale jak to mohla udělat? Jak dlouho mne podváděla? Jak..Proč a jak, to byly dvě nejčastěji užívaná slova posledních hodin.

Zavrtěl jsem hlavou a zvedl se z postele. Ani jsem netušil, jak jsem se do postele dostal. Ale jak tak zjišťuji… tohle není má postel. Nevěřícně jsme se rozhlížel, oči ještě stále navlhlé od slz. V rozlehlém pokoji stála jen jedna velká postel z mahagonového dřeva. V rohu zeleně vymalované místnosti byl masivní psací stůl, přes který jsem měl přehozený včerejší oblek. Přešel jsem k oknu a nasoukal na sebe černé kalhoty. Byl tu krásný výhled…
Rušná ulice, na které stály hned dvě červené telefonní budky, pár dam v kozačkách po ranním dešti a v pozadí krásný výhled na Big Ben.

"Ty už jsi vzhůru?" vkročila do místnosti malá blondýnka, nesouc v rukách dva balíčky Fish&Chips. Prošla touhle místností do jiné, což byla zřejmě kuchyň a balíčky položila na stůl. Urovnala fialovo-černý ubrus a otočila se na mne.
"Jo…Eh, jasně že jsem." Dodal jsem trochu pochroumaně. Musel jsem vypadat, jako by mne za noc přejel minimálně náklaďák. Ale nějak jsem to neřešil. Přeci tu nestojím před Claire… Ach, zase ona!
"Jasně, nevíš kde js… Já jsem Louise, kamarádka Jane. Mluvili jsme včera spolu na její oslavě, nevzpomínáš si?" snažila se o představení. Já jen chabě zavrtěl hlavou. Musel jsem vypadat fakt blbě. "Včera jsme se šli s Jane ještě porozhlédnout po Londýně, když jsme tě tam našly sedět na lavičce. Vypadalo to, že jste to s oslavováním tak trochu přepískli. Tak mi Jane navrhla, ať tě vezmu k sobě." Vysvětlila a já se neubránil úsměvu. Jane mi v jednom dni zničila, ale zároveň možná zachránila život.
"Děkuju." Pípl jsme jenom. Vzal jsem ze stolu košili s krátkým rukávem a pomalu si ji začínal zapínat. "Jen se obléknu a hned vypadnu…" ujistil jsem Louise a s falešným úsměvem se dál oblékal.

"Ale já myslela, že se spolu alespoň nasnídáme." Navrhla Louise, když jsem si to pomalu kráčel z jejího bytu.
"Hele Lou promiň. Včera jsem se rozešel se svojí dlouhodobou přítelkyní a nemám zrovna náladu nechat se od někoho zas sbalit. Nejsem tak pitomej. Třeba jindy.." ujistil jsem ji ale s mrknutím a pro přerušení trapného ticha jsem se vypařil z jejího bytu jako pára nad hrncem.

Claire

Celé dva dny jsem jen mlčky seděla ve svém bytě. Jendu chvíli za dveřmi, podruhé zase u okna. Poslouchala jsem Igyho, jak se dobýval ke mně. Slyšela jsem Josieho, jak po ránu dupe v bytě nade mnou a nese si čerstvou kávu ze Starbucks. Poslouchala jsem Jane a jejích milion zanechaných vzkazů na záznamníku. Neustále jsem poslouchala zvuk ohlašující novou sms zprávu… A pak jsem měla zvuků po krk.

Zaklepala jsem.
Nic.
Ještě jednou.
"Ahoj, můžu dál?" zeptala jsem se provinile.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 misqwa misqwa | Web | 5. října 2012 v 11:30 | Reagovat

Čus Sof! Sorry, že ti sem píšu koment, ale celkem mě překvapilo, že pokračuješ v týhle povídce. Mám takový dojem, že jsi mi tvrdila, že už v ní nebudeš pokračovat tu a ani na píše.cz. Myslím, že víš o co mi jde, nebo ne?! :( :(

2 Fee :) Fee :) | Web | 6. října 2012 v 11:20 | Reagovat

Jé, Mish...To víš že vím o co ti jde :)!
Ale jestli šlo o tohle, mohla sis lopatu a shrnovaflo nechat ;)
Přečti si pozorně předhchozích pár kapitol. Ani zmínka o svatbě...;) Bylo mi líto seknout s touhle povídkou, ale na druhou stranu jsem nechtěla naštvat Peťulu. Již tam není jediné slovo z jejího nápadu...;)

3 misqwa misqwa | Web | 6. října 2012 v 12:04 | Reagovat

Oh jop. Dobře, lopatu schovám na někdy příště.. :D Ne doufám, že příště ani nebude. A teď vážně, pokud jde o přečtení, jdu hned na to. :) Pochop, že nás to trošku víc vyvedlo z míry, ale tak to už je teď jedno. Takže promiň.. :)

4 Fee :) Fee :) | Web | 7. října 2012 v 21:23 | Reagovat

To nevadí, každý se někdy sekne. Já vám tok asi měla říct. Každopádně taky doufám, že už žádné další příště nebude...:)
Tak co? Přečetla jsi? Je tam něco od Péti? ...:)

5 misqwa misqwa | Web | 8. října 2012 v 11:21 | Reagovat

Jo no, to jsi nám asi fakt měla říct dřív. Aslespoň bychom to pak nemuseli řešit, takže určitě chápeš, že nás to zaskočilo. No, to už je teď fakt jedno.

6 helpg helpg | 8. října 2012 v 19:49 | Reagovat

Kdo si počká, ten se dočká :D. My víme :D.
Soff, co jiného chceš slyšet, než že je to skvělé, luxusní a opět mne to strhlo do děje. Je mi už trapné omílat stejná slova stále dokola, budu si muset připravit jiný monology ;).
A víš co? Chci další díl, prosím :)...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama