Be Superstar - kapitola 2 - Přihláška

30. dubna 2013 v 11:16 | Fee* |  Be Superstar
http://media.super.cz/images/gallery/0000000009990665/KIm-duwWcjYCGaqi8LhxUQ/51557f7016281037baa30100-68443
S každým dnem se z nás stávali lepší a lepší přátelé. Jenomže stále tu byl ten otravný kluk, který měl potřebu z každého si utahovat a tak ho ničit. Jmenoval Se Ondřej a ta jeho partička kluků už mě pořádně deptala. Nebo - spíš né mě, ale Kukyho. A co trápí jeho - trápí mne.
Vzal mě k sobě domů, představil mi svého mladšího brášku a ukázal mi jak hraje na kytaru, já ho naopak vzala na Vysočinu a představila ho mým holkám, s kterými jsme dřív tancovali. Byl z toho na větvi. A ony z něj taky - nechápu, jak to dělá. Pořád se směje, je strašně milý a společenský. A mimořádně hudebně nadaný. A právě to se stalo pointou celého tohohle příběhu.
"Poslyš, co kdyby ses přihlásil do nějaké soutěže? Jsem si naprosto jistá, že bys to vyhrál na celé čáře." navrhla jsem jednou v lednu. Sedávali jsme v místní čajovně, ze které byl nádherný výhled na zasněžené Brno.
"Neblázni, Soff. Vždyť víš, že na to nemám. MIliony lidí zpívají lépe než já." odporoval.
"Nechápu tě, Kukačko, proč si nevěříš? Já ti totiž věřím."
"Tak to já zas nechápu tebe." uzemnil mě svým smutným pohledem.A takhle to dopadalo pokaždé, když jsem navrhla, že by se mohl něčeho zúčastnit. I jeho mamka mě podporovala - vlastně si s ní dobře rozumím. Kukačku prostě do soutěže dostaneme a hotovo.

Zrovna jsem seděla u nedělního oběda, když se z televize v mém pokoji ozvalo to známé: "Castingy v Praze, Brně a Ostravě, dál v Bratislavě a Košicích. SuperStar - Nová Éra." Ještě asi minutu jsem se rýpala v těstovinovém salátu, než mi to konečně došlo. Nač budeme Kukačku nutit do místních soutěží, když se o něm může dozvědět celá republika?
A bude to. Okamžitě jsem ze stolku sebrala telefon a vytočila číslo jeho mamky.
"Haló?" ozvalo se po chvilce toho nejdelšího tůtání co jsem kdy zažila.
"Dobrý den, paní Kukačková." pozdravila jsem celá rozjařená.
"Ahoj, Sofí. Adam je u sebe, vydrž, doběhnu pro něj." úplně jsem viděla, jak blaženě se umívá. Bůhví proč si myslela, že s jejím synem mám něco víc než jen kamarádství.

"Počkejte..Já nechci mluvit s Kukym. Já chci mluvit s vámi. Víte..Jak jsme se tuhle bavili o tom, že by jsme Kukyho někam přihlásili..Tak jsem dostala nápad."

… "Jo, můj syn je naprostá Superstar, zpívá jako bůh. Ach, už ho vidím v televizi." výskala po chvilce mého vysvětlování jeho máma. Musela jsem se držet abych nevyprskla smíchy. Bylo to strašně vtipné!
Ale najednou se ozval ještě jeden hlas - Kuky nás slyšel.
"Mami, děláš si ze mě srandu? Vychvaluješ mě po teleofnu? A ještě to takhle ječíš? Bože, řekni mi, že to není Soff." ptal se vyděšeně. Asi už taky tušil, že nás jeho máma chce dát dohromady.
"Ne, jasně že není, to je...Kamarádka z práce. Má prý moc pěknou dceru a jsem si jistá, že by ses jí líbil." okecávala to jeho mamina spěšně.
Ulevilo se mi. Kdyby zjistil, že ho chceme přihlásit - v lepším případě by se mnou už nepromluvil a v tom horším by se mnou mluvil a pozoroval mě tím vyčítavým pohledem typu: "Jak jsi mi to mohla udělat?"
A já bych ani jedno nevydržela.
Ale I kdyby se mnou nemluvil - já vím že na to má.

A že po hudbě veřejně touží.
Protože I kdyby nevyhrál, tak bude moje osobní SuperStar.
---
Tak je udruhý díl :). Jinak dneska (přesný velitelský čas: TEĎ) jedu do JIhlavy pro nové botičkyyy ** A večer na Čarodky - heč :D
Můj život je skvělý a přála bych ho všem :).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 helpg helpg | 2. května 2013 v 18:14 | Reagovat

Tak jsem si uvědomila, že ti vlastně dlužím komentář. Jo, dlužím a taky Paříž, ale to sem nebudu tahat! :D
Je to naprosto dokonalé! :) Opravdu! Miluju tu tvou jednoduchost, kterou dokážeš napsat ty kouzelné věty! :) Vždy mě děj doslova vtáhne do sebe.
A víš, co to znamená? Že mi dlužíš třetí díl této dokonalé povídky! :)A jsem přesvědčena, že na něj nečekám pouze já :)...

2 Dragg Dragg | Web | 4. května 2013 v 0:14 | Reagovat

Páni - nikdy bych nečekala, že mě něco tak moc jednoduchého a prostého může vtáhnout tolik do děje. Ale vážně - koho by napadlo psát FF o někomu, kdo je každý týden v televizi? Obdivuju tě a rozhodně budu číst dál! :)
Čekám na další kapitolu!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama