Hotel nočních múr - Kapitola první - Pozvánka

10. května 2013 v 10:22 | MELON |  Hotel nočních múr
Phillip McCoy seděl zrovna na lavičce v potemnělém parku, když se mu v kapse rozezněl mobil. "Máte nové video" hlásil nápis na obrazovce. Otevřel ho a zesílil zvuky. Byl zvyklý, že si lidé takhle volají o pomoc. Přeci jen - on byl cestovatelem v prostoru. A spolu se svojí lodí byl nepostradatelný snad všude. Zpráva se otevřela a na obrazovku naskočil modrý poutač.
"Hotel sen. Přijďte se bavit, poznávat nové zkušenosti a zažít spoustu adrenalinu." hlásal takový ten otravný ženský hlas, který bývá v reklamách. Phillip chtěl video vypnout, ale najednou uviděl povědomou tvář.
"Phillipe... Pomoz mi. Sleduje mě a já vím, že mu neuniknu. Jestli mě vidíš..Přijď pro mě." šeptal zajíknutý hlas jeho malé sestry. Naježili se mu chloupky na rukou a nevěřícně se pokoušel video přetočit. Ale nic se nedělo. Na konci videa stáli tři čísla. 8.4.1 . Došlo mu, že to budou souřadnice planety, která video vysílá. Celý nabuzený vstal. Měl tak zlý pocit. Jeho sestra volala o pomoc, přesto že na videu byla sama. Něco ji sleduje, je v ohrožení! Musí jí pomoct! Hned!
*Tři minuty!* obeslal esemeskou své přátele, kteří s ním cestovali. Věděli, že kdo tam nebude, nikam nejede. A už nikdy se pro něj nikdo nevrátí.

Po třech minutách už Phillip dobíhal ke své lodi, která byla vlastně rudou anglickou telefonní budkou, jen když jste do ní vstoupili, byla větší, prostornější, detailně naprogramovaná k více než dvoustům místností. Před budkou už čekal Tim, blonďatý kluk, s nápadně velkým tetováním lva po celém pravém rameni. Vedle něj seděla na obrubníku Cloe se skotským přízvukem a dokonale zrzavými vlasy. Phillip sám byl oproti nim dost zvláštní. Nosil sako, motýlka (o kterém tvrdil, že je cool) a byl vyšší než oba dva. Měl lehce vlnité kaštanové vlasy a hluboké zelené oči.
"Vyrážíme, lidi!" pokusil se o úsměv, aby na sobě nedal nic znát a odemkl telefonní budku. Všichni tři do ní zalezli. Bylo neuvěřitelné, jak velká uvnitř byla.
"Kam jedeme?" dloubla Cloe do Phillipa, který právě mačkal nějaká tlačítka na palubní desce.
"Nevím." zakřenil se a drcnutí jí oplatil. Snažil se vypadat v pořádku a docela se mu to I dařilo.
"Tohle nesnáším! Minule jsme přistáli uprostřed planety celé zarostlé těma slizkýma broukama." postěžoval si Tim a posadil se do houpací sítě uprostřed řídící místnosti.
"Brouci tam nebudou." pousmál se na něj Phillip, ale pak trochu dodal."Myslím, že tam budou horší věci." špitl si spíš tak sám pro sebe.

Když z lodi vylezli, stáli asi v prvním poschodí hotelu z 80. let. Cloe s Timem se okamžitě vydali dolů k recepci, kde stála modrá cedule: "Hotel Sen! Splníme I vaše sny!" a Phillip byl za nimi v těsném závěsu.
"Myslíš, že tu je ještě někdo?" rozhlížela se Cloe, zatímco si pohrávala s rámečky na stěnách. "Podívejte na ty divný štítky." houkla na kluky.
"Marry Jane Scoach - Když ji někdo vyfotí. James Horrison - Cizí ponožky. Rebecca McCoy - Ta násilnická gorila." začal předčítat Tim. "Počkej." zarazil se. "McCoy..Phille, není s tebou nějak.."
"Je to moje ségra!" vyhrkl rychle a trochu podezíravě si fotku prohlížel. "A jestli tu někdo je, zjistíme to." řekl pevně, byl čím dál, tím více nervózní. Cinkl na zvonek na recepci a v tu se ze dveří naproti nim vyhrnuly tři postavy, jedna měla nad hlavou vztyčený něco jako dřevěný kůl, druhá se k nim blížila s ostře nabroušeným nožem a ta třetí s nějakou dlouhou tyčí. Ve všech třech hrklo.
"To je dobré. My jsme hodní!" snažil se Tim zachraňovat situaci.
"Vzdáváme se!" polkl Phill.
"Já ti dám, ty bestie!" zaburácel mohutný mužský hlas a osoba s tyčí se k nim rozběhla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Roni* Roni* | Web | 10. května 2013 v 20:34 | Reagovat

Líbí se mi to. :) Mám to děj! ;)

2 misqwa misqwa | Web | 15. května 2013 v 16:05 | Reagovat

Konečně jsem si t přečetla alíbí se mi to. Jen tak dál. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama